загальна хірургія
Зберегти дитячу мрію
Лікування гострого гематогенного остеомієліту
Хлопець, 12 років
загальна хірургія
Зберегти дитячу мрію
Лікування гострого гематогенного остеомієліту
Хлопець, 12 років
У контакт-центр медичної мережі "Добробут" звернулись батьки 12-річного хлопця зі скаргами на гостре запалення п'яти у дитини.
Протягом кількох днів дитина мала погане самопочуття та підвищену температуру тіла без видимої причини. А згодом хлопець вже не мав змоги ходити через набряк та біль у нозі.

Все відбулось швидко та неочікувано, ми не знали, що нам робити та куди звертатись. Я почала розглядати різні варіанти клінік, і інтуїція підказала, що потрібно звертатись в "Добробут".
мама хлопчика
Невідкладна допомога "Добробуту" доставила юного пацієнта в медичний центр на Солом'янці, де під керівництвом Ігоря Висоцького, завідувача відділенням дитячої хірургії мережі "Добробут", медики розпочали активний процес діагностики захворювання. Складнощі у діагностиці полягали в тому, що запалення кісток нижньої кінцівки проявляється на рентгенологічних дослідженнях лише на 14 добу після початку хвороби. Саме тому за всіма клінічними показниками та скаргами пацієнта, спираючись на свій професійний досвід, лікарі попередньо поставили діагноз до рентгенологічного підтвердження — гострий гематогенний остеомієліт.
Після попередньої постановки діагнозу комп'ютерна томографія показала серйозне запалення п'яткової кістки пацієнта. За допомогою додаткових аналізів ми підтвердили діагноз.
Ігор Анатолійович, дитячий хірург, завідувач відділенням дитячої хірургії "Добробут"
Гострий гематогенний остеомієліт — це складне гнійне захворювання кістки, коли інфекція поступово роз'їдає кісткові тканини, що може спровокувати патологічні переломи або хронізацію запального процесу.
Звідки виникло це захворювання у дитини наразі до кінця невідомо. Хлопець з самого дитинства професійно займається футболом, тож хвороба могла виникнути як і внаслідок спортивної травми, так і через певні хронічні запальні процеси в організмі. Ми розуміли, що така хвороба може стати загрозою для реалізації мрії хлопця — стати професійним футболістом. Тому наша команда зробила все можливе, аби мрія в майбутньому таки стала реальністю.
— Ігор Висоцький, дитячий хірург, завідувач відділенням дитячої хірургії "Добробут"
Хвороба потребувала тривалої антибактеріальної терапії з поєднанням декількох антибіотиків, адже першочергове завдання в такому випадку — знищити інфекцію. Спочатку медики провели невелику операцію з усунення абсцесу, аби очистити місце запалення. А після операції кожного ранку на хлопця чекали огляд лікаря, перев'язки, крапельниці, контрольні аналізи та регулярні рентгени і КТ. Основний ризик цього захворювання полягав в тому, що зона руйнування кістки була поруч з зоною її росту — якщо пошкоджується зона росту, завжди є ризики вкорочення кінцівки чи подальшої інвалідизації.

Лікування пацієнта в "Добробуті" тривало близько місяця. Спочатку хлопчик пролежав два тижні у ліжку, де лікарі-фізіотерапевти "Добробуту" допомагали підтримувати його фізичну активність.
Для контролю над хворобою медики проводили регулярні рентгенологічні дослідження
Для контролю хвороби медики проводили регулярні рентгенологічні дослідження
Хвороба потребувала тривалого лікування в стаціонарі, регулярних крапельниць та оглядів. Ми всією родиною разом з друзями постійно відвідували та підтримували сина. Але навіть тоді, коли я не була поруч, моє серце мами було спокійним, бо я знала, що моя дитина у надійних руках.
мама пацієнта
Коли стан хлопця почав покращуватись, його було переведено на домашнє лікування під ретельним наглядом лікарів. Дитина не могла самостійно ходити довгий час, тому пересувалась виключно на милицях й не мала змоги ставати на ногу близько 6 місяців.
Шлях до одужання був доволі тривалим — боротьба з такими хворобами потребує терпіння та сміливості, чого у 12-річного хлопця було вдосталь. А відволікатись пацієнту допомагали перегляди матчів на спортивному телеканалі в палаті. Батьки хлопчика стали частиною нашої команди — завдяки їх залученості та довірі разом ми зробили все можливе, аби не просто вилікувати дитину, а й підтримати та зберегти його мрію. Вже зараз, після остаточного одужання, хлопчик повернувся до активних тренувань з відновлення форми — в нас все вийшло.
Ігор Висоцький, дитячий хірург, завідувач відділенням дитячої хірургії "Добробут"

Ті хвилини очікування результатів контрольного рентгену для нас, здається, тривали цілі години. Але врешті-решт ми почули від Ігоря Анатолійовича слова, на які так чекали: "Я вас вітаю, ми перемогли!
мама хлопчика
Читайте більше історіЙ